O nás

Kočičí útulek ALFONZ ÚMONÍN, z. s. najdete v areálu společnosti METALCOM Kutná Hora, a. s.  v Úmoníně a vznikl v roce 2015. Svojí činností navazuje na občanský spolek Šantu kočičí, který zde provozuje soukromé depozitum pro nemocné kočky od roku 2013.

Jako soukromé depozitum máme kapacitu maximálně pro 40, v urgentních případech a krátkodobě, až pro 45 zvířat. Prioritu mají vždy kočky nemocné a koťata. Odborný personál a dobrovolníci zde pečují o kočičky 7 dní v týdnu, po celý rok. Zvířecí pacienty se snažíme uzdravit, dostat do kondice a umístit do nových domovů. Trvale nemocná nebo postižená zvířata nám zde často zůstávají, jako stálí obyvatelé depozita.

Snažíme propagovat a pomáhat s kastračním programem plachých pouličních koček, které po kastraci a léčbě vypouštíme zpátky do původní lokality, samozřejmě pokud je pro ně bezpečná a vhodná. Organizujeme různé akce pro širokou veřejnost, kde se může každý seznámit s problematikou opuštěných zvířat a najít si svoji cestu, jak pomoci.

V depozitu nás najdete každý den – pondělí až pátek od 9:00 do 16:00, v sobotu a neděli od 10:00 do 15:00, nebo podle domluvy.

Všem, kdo s námi touto cestou již jdou nebo se chtějí připojit, moc děkujeme a těšíme se na okamžik, kdy bude náš útulek prázdný a každá kočka bude mít svoji mističku.