Alf

Pozdě odpoledne jsme byli povoláni k záchranné akci. Jednalo se o autem sraženého kocoura v příkopu mezi Hradišťkem a Veltrubami. Objevila ho slečna, která se vracela domů po cyklostezce. Protože bylo zjevné, že je vážně zraněný, ihned nám zavolala.
Jedna z našich dobrovolnic se nacházela nedaleko a byla na místě za pár minut. Ale to kocourovi poskytlo dostatek času, aby se uchýlil na bezpečné místo. Tím bezpečným místem byla kanálová roura pod výjezdem na silnici. Usadil se přesně uprostřed. To tedy naši dobrovolnici vůbec nepotěšilo. Roura nebyla moc široká, plná pavučin a pavouků, ani moc nevoněla a kocour se odmítal pohnout. V tuto chvíli vstoupil do děje kolínský útulek pro psy Alíkov. Dobrovolnice jim totiž zavolala, jestli by jí nemohli pomoci.
Pán z útulku ochotně přispěchal na pomoc s odchytovou tyčí a klecí. Ale tyč byla příliš krátká a pán nebyl takový hrdina, že by se vrhnul za kocourem. Nedalo se nic dělat, musela tam naše dobrovolnice. Vzala si odchytovou tyč (ne na kocoura, ale na pavučiny) a po vzoru housenek se vydala kanálem. První půlku absolvovala s odchytovou tyčí a pavouky, druhou s odchytovou tyčí, pavouky a kocourem.
Kocour byl ve vážnem stavu. Vyražené oko bylo nevratně poškozeno. Vyšetření ukázalo poškození páteře a na jeho těle se pohybovaly muší larvy.
V současné době je kocour Alf po operaci, kdy mu bylo vyjmuto oko a jeho budoucnost je nejistá, ale pečujeme o něj s láskou, tak jak si to Alfa kocour zaslouží.
Nyní si Alf užívá dovolené u jedné z našich dobrovolnic v jejím depozitu, kde se mu dostává nejen dostatečné lásky, ale i péče :) Dokonce pozorujeme na kocourkovi zdravotní pokroky, pokud vás příběh zaujal a chtěli byste pomoci Alfovi jakkoliv, kontaktujte nás na našich facebookových stránkách, děkujeme :)

AlfAlfAlf