Na Kočkování v Úmoníně potkáte princeznu, vodníka a Artuše

V sobotu 18. 6. 2016 od 13:00 se v areálu zámku Úmonín u Kutné Hory již počtvrté koná charitativní akce „Předprázdninové Kočkování“. Akce je pořádána Kočičím útulkem ALFONZ ÚMONÍN, soukromým depozitem pro nemocné a opuštěné kočky. Tentokrát se ponese v dobovém duchu starých zámeckých časů.

Pro děti i dospělé je nachystán již tradičně zajímavý a pestrý program, který bude nejen o kočičkách, ale nově i o opuštěných a nemocných koních z útulku Pamír.

artus

Akce „Kočkování v Úmoníně“ se konají na podporu soukromého depozita Kočičí útulek ALFONZ ÚMONÍN a mají již svoji tradici. Kromě kočiček můžou letos návštěvníci podpořit i nemocné nebo jinak handicapované koně, jejichž útulek Pamír nalezl útočiště v zámeckém areálu Úmonín. O výtěžek se spolu podělí.

Pro „Předprázdninové Kočkování“ jsme zvolili téma: V dobovém duchu zámeckých časů. Jak říká Šárka Charvátová: „Zámecký areál a teplé letní odpoledne přímo vybízí k něčemu netradičnímu. Věříme, že se nám podaří společně vytvořit pohádkovou atmosféru a to nejen dobovými a pohádkovými outfity malých návštěvníků, ale i těch dospělých“.

Dobrovolníci z Úmonína mají své kostýmy již připravené a dolaďují pouze detaily.  A tak se může stát, že v sobotním odpoledni narazíte v zámeckém areálu na pestrou společnost. Potkáte zde nejen princezny, královny, prince, rytíře a krále, ale i cikány, poběhlice, poutníky nebo dokonce vodníky, skřítky, trpaslíky a další příšerky.

V bohatém programu nebude chybět opékání buřtíků, prohlídka zámku a volba Miss Alfonz, kde je horkým favoritem kocourek Artuš. Těšit se můžete na módní přehlídku modelů z darovaného oblečení a doplňků, které si budete moci později zakoupit na charitativním bazárku. Jistě vás zaujme i vystoupení bojovníka Daniela. Pro děti je jako překvapení nachystána hra „Alfonzova tlapka šikovnosti“ a malování na kameny. Občerstvení je zajištěno v nedaleké hospůdce a parkovat lze přímo před areálem.

Akce se koná v sobotu 18. 6. 2016, od 13:00. Další informace najdete nejen na FB Kočičí útulek ALFONZ ÚMONÍN, ale i na www.alfonzumonin.cz.