Tomík

V polovině září letošního roku 2013 se nám ozvala paní Šmoldasová, že po Kutné Hoře běhá zraněná kočka.Zranění prý na pohled nevypadá dobře a dokonce už silně zapáchá.
Bohužel se nedařilo kočku odchytnout. Číča stále odolávala našim odchytovým nástrahám. Na čas dokonce zmizela.
Ale první říjnový týden se opět objevila a odchyt začal na novo. Až třetí pokus byl úspěšný a opět paní Šmoldasová volala, že kočku MÁ.
Hned jsme ji odvezli na ošetření k panu doktoru Škrdlantovi, který zjistil, že kočička je kocour a má již starší závažné zranění na krku. Kůže už byla z velké části znekrotizovaná a silně zapáchala.
Odumřelou tkáň doktor odstranil, podal antibiotika a z kocoura, kterému jsme dali jméno Tomík, se stal další obyvatel našeho útulku.
Samozřejmě je stále pod antibiotiky, rána se mu neustále čistí. Tomík má chuť k jídlu, i se nechá bez problémů ošetřovat a pomalu se z něj stává mazlík.
Co se mu stalo, se už asi nedovíme. Ani jak dlouho se s tímto zraněním musel Tomík sám vypořádávat. Mohlo to být kousnutí od psa nebo čestné zranění z kočičího boje či zarostlý obojek.
Každopádně má velkou šanci na úplné vyléčení. Určitě Vás budeme informovat, jak se léčba vyvíjí.
Po vyléčení budeme Tomíkovi hledat láskyplný domov, pokud chcete být právě Vy novým pánečkem, dejte nám vědět.

Tomík Tomík Tomík

 

Pravidelná veterinární péče i péče ošetřovatelek zde v útulku jde Tomíkovi k duhu. Rána se pomalu hojí a kocourek má chuť k jídlu, hraní i mazlení. Ošetřovatelky si však všimly, že nadměrně pije, což by mohlo signalizovat problémy s ledvinami. Proto Tomíka čekají další vyšetření. Budeme Vás nadále informovat.

Tomík Tomík Tomík

 

Dnes 22. listopadu 2013 odjíždí Tomík do svého nového domova. Přijela si pro něj jeho nová panička. Bude bydlet v Kutné Hoře ještě s psím kamarádem. Zranění je téměř zahojené i ledvinové testy jsou lepší.

Tomík Tomík Tomík

 

Začíná mu nové dobrodružství. I jméno má jiné, nová panička mu začala říkat Honzík. Děkujeme za adopci a přejeme vše NEJ.
Určitě časem zveřejníme foto Honzíka z jeho nového domova.