Na jeden den členem kočičího gangu

Není to ani několik slunečných dní zpátky, co bylo v prostorách kočičího depozita Šanta Úmonín a sídle firmy Metalcom pěkně živo. Kočičí gang má zkrátka drápky všude! Tentokrát si pozval na návštěvu děti ze ZŠ Krchleby, a že to byla panečku jízda. Dítka začala svoji exkurzi návštěvou našich chlupatých svěřenců. To bylo radosti, naši chlupáči, zaujati neobvykle velkým zájmem, nakrucovali své hřbety a vrněli o sto šest. Byl to tak hezký pohled, že i mé trénované oko zjihlo. Vidět kolem sebe tolik lásky člověka k zvířeti, nepředstíraný zájem a nadšení z jejich osudů. Tohle stojí za to zažít. Ale to jsem děti podcenila, nasadily daleko větší kalibr. Malá Eliška, můj pravděpodobný nástupce v zachytávání kočičích osudů a dění kolem nich, přinesla vlastní pohádku pro naše kočičky. Věřte nebo ne, když jsme pohádku kočičákům četli, bedlivě natahovali svá ušiska a se zájmem poslouchali příběh kocourka Flíčka. Jenže! Znáte nás, to by nebyl kočičí gang, aby zaváhal a nepřibral nové rekruty do své party. Dítka dostala od Alfonze za svůj krásný přístup k našim kočičkám, přinesené dárečky a neskrývaný zájem, jeho osobní samolepky a trička našeho kočičího gangu. Takové malé kočičí Vánoce.
Ovšem ještě nekončíme. Když už bylo dost hlazení, mazlení a vrnění, přesunuli jsme se zámeckým parkem do prostor sídla firmy Metalcom, kde mohla zábava pokračovat. „Fajn teta Marta“, jak děti titulovaly naši kolegyni, která tvoří nemožné na počkání a zázraky do tří dnů, provedla dítka po celém areálu a s pro ni typickým humorem zaujala i ty největší neposedy. A to měla v záloze pořádné překvápko! Po vyčerpávajícím dopoledni čekalo na děti občerstvení v pravém „metalcomském stylu“. V onu chvíli se ztichlou kuchyňkou, kdy bylo slyšet jen chroupání sušenek, ozvala toho dne naprosto legendární věta „Teda paní učitelko! Tohle je přepych s tvrdým Y!“. Nebudeme zastírat, toto hodnocení nás velmi potěšilo, možná budoucí skrytá reklama našich kvalit. Po doplnění sacharidů a sdělení prvních emocí si děti prošly celý zámecký areál. Zde jsme objevili další zázrak. Zámecké jezírko s vodopádem. Inu vypadá to, že už víme, jaké tajné přání nyní mají děti na ZŠ Krchleby. Kočičího maskota a vodopád u budovy školy.
Nezbývá než dětem držet palce, aby se přání splnila a poděkovat paní ředitelce Jitce Olivové, že nám propůjčila na dopoledne svá dítka a my si mohli společně užít báječné kočičí dopoledne.

Děti Děti Děti Děti Děti Děti Děti Děti